Tisza tábor 2020. szeptember – október

A megvalósítás időpontja: 2020. szeptembere és októbere (4 alkalom)

Helyszín: Magyarkanizsa, Tisza-part, Oromhegyes, Orom.

Táborszervező: Varjú Potrebić Tatjana.

Résztvevők: 41 diák Magyarkanizsa község felső osztályos tanulói és azok nevelői.

A Covid-19-járvány miatt az idei Tisza táborunk nem a megszokott helyen, és időben zajlott. A járványhelyzetnek megfelelően átdolgozásra kerültek egyes programjaink. A tábor bejárós volt, és a diákok nem aludtak a táborban.

A gyerekek olyan foglalkozásokon vehettek részt, amelyek a tanulást és a kikapcsolódást is szolgálták. Egyrészt pótolták a hiányosságokat, másrészt bővítették a tanulók ismereteit: egészségügyi, anyanyelvi, környezetvédelmi, helytörténeti, történelmi és földrajzi témakörökben. A tábor alaptémája, a környezetvédelem, Magyarkanizsa történelme és földrajzi fekvése. Az előadók az iskolák tanárai voltak Kirándulásaink alkalmával a helytörténeti nevezetességeket is megismerték a tanulók Zentán, Magyarkanizsán, Oromhegyesen. Számos kézműves foglalkozás gazdagította a tábori programot.

A táborlakók nagyon jól érezték magukat annak ellenére, hogy maszkot kellett viselniük, és a sportolás is kimaradt a programból, de ezt a séták helyettesítették.

A járványhelyzetre való tekintettel mégis elmondhatjuk, hogy egy sikeres tábort zárhattunk a 2020-as évben.

• Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti kisebbségi-Nemzeti Közösségi Titkárság,
  • Magyarkanizsa község önkormányzata,
  • Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ,
  • Arany János Általános Iskola.

Támogató