A gyerekek olyan foglalkozásokon vehettek részt, amelyek a tanulást és a kikapcsolódást is szolgálták. Egyrészt pótolták a hiányosságokat, másrészt bővítették a tanulók ismereteit: anyanyelvi, környezetvédelmi, helytörténeti, történelmi és földrajzi témakörökben. A tábor témája a Tisza volt és az ahhoz kapcsolódó növény- és állatvilág, a környezetvédelem, történelme, földrajzi fekvése, valamint a Tisza versben, prózában, énekben, zenében.
Sportvetélkedők is szerepeltek a programban. A gyerekek mindennap asztaliteniszezhettek, tollaslabdáztak, futballozhattak, röplabdázhattak. Sétánk alkalmával a helytörténeti nevezetességeket is megismerték a tanulók Magyarkanizsán.
Számos kézműves foglalkozás gazdagította a tábori programot. Helyet a gyöngyfűzés, az origami, a rajzolás, a fonás, a szárított gyógynövények csomagolása.
A délutáni hajókázás a Tiszán minden gyermek tetszését elnyerte, akárcsak a számháború, a medencében való fürdőzés, az íjász bemutató, a diszkó, az éjjeli kincskeresés és a szalonnasütés.
Kirándulást is szerveztünk, melynek úti céljai az oromhegyesi Bergel domb, Tóthfalu nevezetességei, és az oromi szélmalom voltak.
A tábor jó hangulatban, barátkozással telt, tábortűzzel és a szülőknek készített kis műsorral zárult 2019. június 29-én.
A táborról tájékoztatott az INFO TV, a Tiszavirág-tábori krónikánk.