Ezer esztendő, 2021.12.01.

2021. december 1-jén került sor az Ezer esztendő elnevezésű mesemondó verseny megszervezésére, amelyet Magyarkanizsa Község Pedagógus Egyesülete hirdetett meg, immár tizenötödik alkalommal. A megmérettetés helyszíne az oromhegyesi Arany János Általános Iskola volt. Az irodalmi és rajzpályázat témája egy adott népmese illusztrálása, elmesélése, leírása, majd előadása volt, korcsoporttól függően.

Vajda Attila az intézmény igazgatójaként és a Pedagógus Egyesület elnökeként üdvözölte a versenyzőket, valamint a jelenlévő pedagógusokat, majd kiemelte, hogy a verseny megvalósulását az Emberi Erőforrások Minisztériuma és Magyarkanizsa Önkormányzata által kiírt pályázatok tették lehetővé. A járványhelyzet általi korlátozások betartása mellett ebben a tanévben 55 tanuló nevezett be a vetélkedőre.

A zsűri csoportonként legtöbb három tanulót emelt ki a szemle legjobbjaként. Minden versenyző oklevelet kapott, a kiemeltek pedig könyvjutalomban részesültek.

A kiemelt diákok névsora:

Óvodások: Sőreg Anna – könyvjutalom (MK), Kiss Lilla – könyvjutalom (MK), Dobák Liza – könyvjutalom (H), Máté Ketrina – könyvjutalom (MK), Szél Mása – könyvjutalom (OH),

1.osztály: Bús Biborka – A kismalac és a farkasok – könyvjutalom (MK), Kovačić Sofija – A róka meg a sajt – könyvjutalom (O), Simonyi Emese – Miért vörös a róka? – könyvjutalom (MK),

2.osztály: Homolya Fanni – A kisgida – könyvjutalom (MK), Gombos Lara – Állatok a Margit-napi vásárban – könyvjutalom (FH), Szlivka Lilianna Maja – A róka meg a pacsirta – könyvjutalom (MK),

3.osztály: Bohata Luca: A szilvásgombóc könyvjutalom (H), Özvegy Kata: A három pösze – könyvjutalom (KP), Rekovics Ervin Nemere – A sok puska – könyvjutalom (FH),

4.osztály: Lékó Balázs Zétény – könyvjutalom (OH), Oláh Kiara – Mátyás király és a székely leány – könyvjutalom (MK), Papp Vilmos – Mátyás király meg a nád – könyvjutalom (FH).

5.osztály: Balázs Piri Kevin – könyvjutalom (H), Rekecki Jázmin – könyvjutalom (MK), Torma Varga Maja – könyvjutalom (O).

A versenyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a magyarkanizsai Önkormányzat támogatta.